Domki nad jeziorem Zacisze.pl

UWAGA! Już jest!


Możliwość zapłaty

BONEM TURYSTYCZNYM!

Domki nad jeziorem Zacisze.pl

Uwaga! Pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji miejsca na polu namiotowym. Wystarczy wypełnić formularz. Opłaty możesz dokonać po przyjeździe.

Zmieniamy się dla Ciebie

Domki nad jeziorem Zacisze.pl

UWAGA! Już jest!


Możliwość zapłaty

BONEM TURYSTYCZNYM!

Domki nad jeziorem Zacisze.pl

Uwaga! Pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji miejsca na polu namiotowym. Wystarczy wypełnić formularz. Opłaty możesz dokonać po przyjeździe.

Zmieniamy się dla Ciebie

Łagów

Łagów, zwany Perłą Ziemi Lubuskiej, to malownicza miejscowość cechująca się mikroklimatem, przepięknie położona wśród lasów i jezior lubuskich. Dawniej miasto, obecnie wieś o charakterze letniskowym oferująca niezapomniane wakacje nad jeziorem. Miejscowość posiada wiele ośrodków wypoczynkowych rozprzestrzeniających się nad cichym jeziorem. Położona w centrum województwa lubuskiego, na przesmyku między dwoma czystymi jeziorami lubuskimi: Łagowskim i Ciecz (Jezioro Trześniowskie) w otoczeniu wspaniałych lasów bukowych. Położenie w natura park 2000 nadaje specjalnego znaczenia miejscowości. Wczasy nad jeziorem łagowskim wybierają osoby poszukujące wypoczynku blisko natury, którzy cenią sobie spokój i piękno otaczającego lasu.

Łagów jest pełen atrakcji turystycznych. Jest tu kilka interesujących zabytków z monumentalnym zamkiem joannitów na czele, który dominuje nad zabudową Łagowa. Obok zamku znajdują się dwie gotyckie bramy z XV wieku. Nie tylko pasjonaci historii uwielbiają to miejsce. W okolicy znajduje się system fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnienia. W podziemnych korytarzach, w których kryje się wiele zagadek z przeszłości, rozwinęły się zjawiska krasowe i zamieszkały w nich nietoperze.

Łagów jest pięknym miasteczkiem, które latem zamienia się w ogromną scenę. Nie brakuje imprez kulturalnych, z których najbardziej znane są: Lubuskie Lato Filmowe i plener malarski. Znanym wydarzeniem w całej Polsce jest Zlot motocyklistów, organizowany od kilku lat na początku lipca. Na kilka dni Łagów zostaje opanowany przez żelazne rumaki. Impreza cieszy się szerokim zainteresowaniem. W tym okresie oferty noclegów w Łagowie są rezerwowane jeszcze zimą. Okolice Łagowa, podobnie jak i cała Ziemia Lubuska, należą do najbardziej zalesionych w Polsce. Bogaty jest tu świat zwierząt. W okolicznych lasach żyją dziki, jelenie, sarny, a także lisy, borsuki, kuny i wiewiórki. Dla zachowania piękna krajobrazu i przyrody utworzono Łagowski Park Krajobrazowy.

 
Domki nad jeziorem Zacisze.pl

CIEKAWOSTKA

Każdego roku, Łagów odwiedzany jest przez licznych wczasowiczów, także dzięki dużej bazie noclegowej. Ogrom ośrodków wypoczynkowych z pełną infrastrukturą sportową przyciąga zarówno rodziny z dziećmi, osoby starsze a także większe grupy szukających ciekawych miejsc do odpoczynku. Piękno tutejszego krajobrazu, wzgórza, liczne jeziora i duże kompleksy leśne zachęcają do spacerów po Łagowie. Domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe, pola namiotowe – oferują wiele udogodnień. Wokół jeziora Łagowskiego poprowadzone są szlaki piesze i rowerowe. Przechodzą one przez Ośrodek wypoczynkowy Zacisze.pl co ułatwia spacerowanie i zachęca do ruchu. Wzdłuż linii brzegowej ustawione są stanowiska do ćwiczeń sprawnościowych, które motywują spacerowiczów do większego wysiłku. Przejście przez ścieżkę „Ruch w świecie zwierząt” rozwija różne partie mięśni i wpływa pozytywnie na organizm. Ciekawych wrażeń dostarcza odwiedzenie zlokalizowanych blisko Łagowa dawnych wsi templariuszy (Boryszyn, Wielowieś, Templewo).

Domki nad jeziorem Zacisze.pl

JEZIORO ŁAGOWSKIE

Jeziora łagowskie – polecane we wszystkich przewodnikach – są rajem dla wędkarzy. Położone w polodowcowej rynnie zbiorniki pełne są rożnych gatunków ryb, wśród których króluje sielawa, szczupak i karp. Krystalicznie czysta woda i słynna 50 metrowa podwodna ściana to magnes przyciągający płetwonurków, którzy w Łagowie mają już 4 bazy. Rezerwaty przyrody, źródła wody mineralnej, przeróżne gatunki zwierząt i ptaków, sprowadzają do Łagowa botaników i ornitologów.

Domki nad jeziorem Zacisze.pl

CO SIĘ DZIEJE W ŁAGOWIE?

Festiwal „Lubuskie Lato Filmowe” – odbywa się co roku na przełomie czerwca i lipca w Łagowie. Podczas festiwalu można spotkać znanych aktorów i reżyserów. W sezonie letnim organizowane są koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej, jarmarki, turnieje rycerskie i sportowe. W drugiej połowie sierpnia przyjeżdżają do Łagowa miłośnicy muzyki barokowej, której festiwal „Muzyka w Raju”, odbywa się co roku w seminarium, w pobliskim Paradyżu. W ciągu dnia melomani przebywają na łonie przyrody, a wieczory w renesansowym kościele, kosztując w przerwach słynnego rajskiego sernika.

Łagów jest również popularny wśród radioamatorów, którzy łączą się z całym światem.

Co roku na początku lipca odbywa się Zlot motocyklistów Festiwal Rock Blues i Motocykle. Impreza organizowana dla zrzeszonych i niezrzeszonych motocyklistów z całej Polski a także z zagranicy.

Domki nad jeziorem Zacisze.pl